Beylikdüzü 2.El Eşya Alanlar

Beylikdüzü ikinci el eşya konusunda yeni kent planına sahip olması nedeniyle piyasaya en çok arzın sunulduğu semtlerden biridir. Bunun nedeni yapılan yeni konutlara taşınan birçok kişinin yeni eşyalara sahip olmak isteğidir. Bu istek beraberinde kullanmadıkları eski eşyalarını da elden çıkarma ihtiyacını doğurmaktadır. Bu döngü ise ikinci el eşya Beylikdüzü için pazarın canlanmasına neden olmaktadır. Birçok sanayi kuruluşu ve iş alanının da bulunduğu İstanbul’un en planlı semtlerinden olan Beylikdüzü’nde ikinci el eşya pazarları birçok kesimden insana hizmet vermektir. İkinci el eşya Beylikdüzü’nde oldukça önemli bir yapılanmaya da sahiptir. Beylikdüzü’nde yaşayanlar için ikinci el eşyalarını satabilecekleri pek çok mağaza bulunmaktadır. İkinci el eşya Beylikdüzü’nde yaşayanlar için ucuza eşya sahip olmanın da başka bir şeklidir.

Beylikdüzü 2.El Eşya Alanlar

Bu pazarlarda olması gerekenden fazla talebin olması ve birçok semtten de alıcı bulması ikinci elde Beylikdüzü’nü aranan adreslerden biri haline getirmiştir. İkinci el eşyaların daimi alıcıları arasında öğrenciler, dar gelirliler, işçiler bulunmaktadır. İkinci el eşya Beylikdüzü’nde yapılaşmanın fazla olması ve göç almaya devam etmesi nedeniyle aranan ürünler arasında sayılmaktadır. Apartman altı ticarethanelerin pek fazla olmadığı Beylikdüzü’nde ikinci el eşya satan mağazaların internet hesapları da aktif olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle ikinci el eşya Beylikdüzü’nde teknolojinin de birçok imkânından yararlanarak hizmetlerine devam etmektedir.

Beylikdüzü düzenli yapılaşması ve sağlam konutlarının olması nedeniyle İstanbul’un en gözde yerleşim yerleri arasında kendine önemli bir yer edinmektedir. Bu ise buraya yerleşen insanların ikinci el eşya talebini de arttırdığını göstermektedir. İktisadın en vazgeçilmez kuramı her arz kendi talebini yaratır gerçeğidir. Beylikdüzü’nde yeni yerleşimlerin fazla olması da burada oluşan arzın arttığına işarettir. Sanayi ve ticari yapılaşmada burada aynı oranda ikinci el eşya talebini arttıracaktır. İkinci el eşya Beylikdüzü’nde almak isteyene de ikinci el eşyasını satmak isteyene de kendi pazarını oluşturmaktadır. İkinci el eşya ile ilgili internet üzerinden de alım satım imkânı bulunmaktadır.