Kadıköyde İkinci El Eşya Alanlar

Günümüzde İstanbul’un büyük ilçelerinden olan Kadıköy diğer ilçelerine kıyasla daha genç bir yerleşim birimidir. 19. Yüzyıl içerisinde sürekli iskân sahası haline gelen bu yüzyıldan sonra İstanbul kentiyle birleşen Kadıköy, İstanbul’un diğer tarihi semtlerine nazaran şehir tarihi içinde daha genç bir yerleşke olarak kabul edilebilmektedir. Bununla birlikte Anadolu Yakası içinde en eski yerleşim birimi sayılan Kadıköy günümüzde de bu yakanın en işlek yeri konumundadır. Pek çok nezih semtinde içinde bulunduğu Kadıköy’de azda olsa Osmanlı döneminden kalma yapılara da bulunmaktadır. Kadıköy ilçesi kent ulaşımı açısından önemli bir konumda bulunmaktadır. İstanbul’un çeşitli semtlerini birbirine bağlayan bazı ana ulaşım yolları Kadıköy İlçesi’nden geçer. İstanbul’un ilçeleri arasında eğitim düzeyi, ekonomik gelişmişlik derecesi ve sosyal yaşam imkânlarıyla ön plana çıkan Kadıköy, 2015 yılında gerçekleştirilen “İstanbul’da Yaşam Kalitesi Araştırması”nda tüm ilçeler arasında 2. sırayı almıştır. Kadıköy’de yaşayanların diğer ilçelere nazaran daha nezih şartlarda bulunması bu ilçede ikinci el eşya satışının gerçekleşmediği anlamını taşımamaktadır.

ikinciel-istanbul

Kadıköy birçok merkezle bağlantısı olması nedeniyle birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bilhassa yerleşim yerlerinin bağlantı noktası olması ulaşım kolaylığı sağlaması açısından öğrenci ve memurların sıklıkla yerleşmeyi tercih ettiği yerler arasında bulunmasını çoğaltır. Bu fazla yerleşim alması tabii ki ikinci el eşya konusunda da fazla pazarın bulunması demektir. İkinci el eşya alan yerler İstanbul’da sıklıkla karşımıza çıkar bu yerler arasında Kadıköy’ün ara sokaklarında gezerken karşınıza çıkan birden fazla yerin olması sizi hiç şaşırtmasın. İkinci el eşya alan yerler İstanbul’da Kadıköy’de geçiş noktasının çok olması nedeniyle fazlaca dikkat çekmektedir.

ikinci-el-esya-alan-yerler-istanbul

İstanbul’un hemen hemen her semtinde farklı alıcılardan aldığı kullanılabilir durumda olan ikinci el eşyaları ihtiyaç sahipleri ile buluşturan bir ikinci el eşya satış noktasına rastlamanız mümkündür. İkinci el eşya satan yerler İstanbul’da sıklıkla birçok kişinin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ürünleri elinde bulundurmaktadır. Bu nedenle ucuz alışverişin en iyi çözümü ikinci el eşya alışverişidir. Günümüzde dar gelirliler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.